İstanbul Kombi Bakım

İstanbul Kombi Bakım

İstanbul kombi bakım hizmeti için bizler yine sizlerin yanınızdayız. Korkmaz Klima olarak kombi bakım hizmetinde de en iyisini siz değerli müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz. Deneyimli ve profesyonel takım arkadaşlarımız ile İstanbul içi kombi bakım hizmet sağlamaktayız. Devamlı olarak belirttiğimiz gibi bizler için en önemlisi müşteri memnuniyetidir. Bu yüzdem kombi bakımı olsun diğer tüm hizmet verdiğimiz alanlarda her zaman sizlerin memnuniyetini sağlamak için çalışmaktayız. Takım arkadaşlarımız klima konusunda olduğu kadar kombi servisi ve kombi bakımı alanında da son derece tecrübelidir. Kombilerimiz evlerimizde olan en önemli cihazlardan biridir. Bu yüzden kombi bakımları kesinlikle ertelenmemeli ve her yıl düzenli olarak yaptırılmalıdır. Kombi bakımı sadece arızalanınca değil aynı zamanda rutin olarak yapılması gereken işlerdendir. Kombi bakımı için gerekli hassasiyeti göstermeniz gerekmektedir. 


Kombi Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler;

 • Kombinizin verimli ve güvenilir çalışması için her yıl mutlaka tarafımızca kombi bakım hizmeti yapılmalıdır.
 • Kombinizin dışını temizlemek için aşındırıcı temizleyiciler kullanmayınız. (Örnek: Alkol, Gaz yağı vb.)
 • Kombi bakımı önemli olmasının diğer bir yanı ise bakım sayesinde tam verimli çalışacak kombinizin ekonomik olarak çalışmasını sağlar.


Kombi Bakımında Yapılacak İşlemler;

 1. Kalorifer dönüş hattındaki filtrenin sökülüp temizlenmesi kombi bakımında yapılacak işlemlerden biridir.
 2. Kombinizin çakmak ayarının yapılması.
 3. Kombinizin yanma verimini ve isli yanma oluşturacak tozlarının dezenfekte edilmesi işlemi kombi bakımında yapılmaktadır.
 4. Kombinizde bulunan imbisat deposunun hava basıncının kontrol edilmesi kombi bakımı sırasında gerçekleşir.
 5. Kombilerde gaz geçiş işlemini gerçekleştiren memeler bulunmaktadır. Bunların temizliği kombi bakımında yapılır.
 6. Kombi bakımı sırasında kombinizin modülasyon yapıp yapmadığı kontrol edilir.
 7. Brülör temizliği kombi bakımı esnasında yapılmaktadır.
 8. Kombilerde önemli bir detay ise sıcak su akışıdır. Bu yüzden kombi bakımınız yapılırken sıcak su akış kontrolü gerçekleştirilir.
 9. Peteklerinizin iyi ısınıp, ısınmadığına bakılır.
 10. Bacalı kombilerde ek olarak baca çekiş kontrolü gerçekleştirilir.
 11. Tüm bu kombi bakım hizmetinden sonra ilerde olası arıza durumu çıkaracak olan parçalar hakkında teknik servis arkadaşlarımız sizlere detaylı bilgilendirme yapacaktır. Kombinizi daha verimli nasıl kullanacağınız hakkında da sizlere iyi yönlendirmeler de bulunulacaktır.